Living the Good Life Stories
Sign me up now for a 25% off coupon
Collection: Products
-
LiXTiK Beeswax Lip Balm Clementine
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Beeswax Lip Balm Clove Spice
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Beeswax Lip Balm Lavender
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Beeswax Lip Balm Peppermint
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Beeswax Lip Balm Rosemary
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Beeswax Lip Balm Unscented
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Beeswax Lip Balm Vanilla
Regular price From $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.00 USD -
LiXTiK Lip Balm 8 set
Regular price $20.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $20.50 USD -
Mahogany Bar Soap
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $10.00 USD -
Olive Oil Shampoo Bar Fresh Scent
Regular price From $18.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $18.00 USD -
Olive Oil Shampoo Bar Unscented
Regular price From $18.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $18.00 USD -
Patchouli Bar Soap
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $10.00 USD -
Patchouli Oat Bar Soap
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $10.00 USD -
Patchouli Tangerine Bar Soap
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $10.00 USD -
Peppermint Bar Soap
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $10.00 USD -
Peppermint Oat Bar Soap
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price From $10.00 USD
Soap and Money
How much soap money does a shower cost you?
Let's say you spend $3.00 on a bar of soap and it lasts for 7 days of showers. That's $.43 per shower.
For your next bar of soap, you spend $10.00. That seems like a lot of money, except it lasts for 8 weeks or 56 showers. That's $.15 cents per shower. F.Y.I.: One bar lasts me and Andy 6 weeks of daily showers ( 1 shower a day for each of us) - 84 showers That's $.12 per shower.
Good soap is cost effective.